Što smo radili u listopadu

Početkom mjeseca listopada krenuli smo sa oformljivanjem jesenskog centra kojeg smo obogatile različitim jesenskim plodovima. Tu je pažnja bila usmjerena na imenovanje, prepoznavanje, kušanje, mirisanje i opipavanje plodova. Kroz razgovor sa djecom razgovarale o posebnostima jeseni kao godišnjeg doba (Što se događa u prirodi? Što rade ljudi, životinje?).U sklopu jesenskih aktivnosti oformili smo centar kazališta gdje su djeca u zajedničkoj suradnji izrađivala lutkice od prirodnina. Prostor hodnika i sobe dnevnog boravka uredili smo u skladu sa jeseni gdje su djeca također sudjelovala u izradi likovnih radova. Obilježili smo tjedan mobilnosti upoznavanjem prometnih sredstava, znakova te snalaženjem u prometu. Također su djeca tom prilikom pokazala svoje sposobnosti u vožnji tricikla te u sportskim i natjecateljskim igrama. 16.listopada obilježili smo „Dane kruha“ gdje su djeca mirisom, opipom i dodirom istraživala različite vrste brašna. Tom prigodom djeca su samostalno mijesila i izrađivala svoja peciva koja smo kasnije ispekli u pećnici. Kroz  razne aktivnosti cilj nam je bio upoznati djecu sa nastajanjem kruha (Aplikacije „Od zrna do kruha“), ukazati na važnost zdrave prehrane, razvoj spretnosti i kreativnosti te razvoj fine motorike kroz aktivnosti miješenja i oblikovanje tijesta. U narednim danima obilježili smo „Dane jabuka“. Kroz različite didaktičke, likovne i istraživačke aktivnosti pokušale smo približiti djeci važnost jabuka. Istraživali su se okusi, boje i mirisi, brojalo se, ribalo te se pripremala domaća pita od jabuka.