Say Hello to the World

Ovu godinu, skupina "Stars" započela je internacionalni projekt "Say hello to the world" u sklopu kojeg ćemo surađivati s Montessori vrtićem u Indiji, što se izvrsno nadovezuje na prošlogodišnji projekt u sklopu kojega smo proučavali samu Indiju. Projekt sadrži program "Pet prstiju" u kojem je pet tema - Ovo sam ja, Ja i moja obitelj, Ja i moj vrtić, Ja i moj grad i Ja i moja država. U sklopu prvog prstića, obrađivali smo teme i provodili aktivnosti vezane uz upoznavanje sebe, svoga tijela, dijelova tijela (oformili smo centar "Hospital" u kojem su djeca kroz simboličku igru usvajala nova znanja, nove pojmove na hrvatskom i engleskom jeziku), sličnosti i različitosti, onoga što naše tijelo može ( kroz svakodnevni boravak na zraku, vježbu u dvorani i pjesmice uz pokret na engleskom jeziku), naše emocije, na kojima nastavljamo raditi i u sljedećem periodu. Također, sudjelujemo i u UNICEF projektu "Škole za Afriku" te se prvo upoznajemo sa pojmom Afrika, geografskim položajem, tražimo Etiopiju na karti, kojoj je ovogodišnji projekt i posvećen, istražujemo dječju percepciju istog, posvećujemo im "Dane kruha", prilikom kojih pečemo kiflice, s mišlju za dostupnost kruha/hrane svoj djeci svijeta.

Nadalje, u skupini su se paralelno odvijale aktivnosti na temu "Jesen"-promjene u prirodi, jesenski plodovi...a krajem listopada smo imali i "Halloween party", na kojem su uz sadašnje polaznike, sudjelovali i bivši polaznici skupine uz svoje roditelje, braću i sestre.