Aktivnosti u Pčelicama

U Etno Pčelicama  nastavlja se projekt “Poduzetništvo od najranije dobi”. Kroz sam projekt koji će se provoditi tijekom cijele godine djeca će imati priliku razvijati poduzetničke kompetencije i inicijativnost kroz niz aktivnosti, kao i osvijestiti osnovne ekonomske pojmove, te doći do ostvarenja postavljenih ciljeva samog projekta.

19.10.2023. Djeca su imala priliku prodavati vlastite proizvode sa svog održivog gospodarstva.

25.10.2023. Etno pčelice sudjelovale su na Festivalu jeseni. Sam festival održao se u Domu za starije osobe Ksaver, sa kojima Etno pčelice surađuju već niz godina. Djeca su sudjelovala u kulturno umjetničkom programu sa spletom tradicionalnih igara i plesova Mali bratec Ivo.  Nakon službenog dijela nastavilo se druženje djece i korisnika Doma u vanjskom prostoru. U samom festivalu sudjelovali su svi Domovi za starije osobe Grada Zagreba sa malim štandom na kojima su prezentirali različite jesenske delicije. Tako su i Etno Pčelice prezentirale i vlastite proizvode sa svog održivog gospodarstva, pekmez, zdrave grickalice i čajne mješavine. Komisija profesionalnih kuhara posebno je pohvalila naše proizvode te nas nagradila  priznanjem.