Projekt kukci

PROJEKT „KUKCI“
Još od prošle pedagoške godine, u našoj odgojnoj skupini brinemo o našim ljubimcima, ribicama. Ove godine djeci smo ponudili da promatraju paličnjake te da brinu o njima za što su djeca pokazala veliki interes.
Kod djece potičemo izražavanje i verbaliziranje osjećaja kad su sretni zbog novih prinova paličnjaka, ali i kad su tužni zbog gubitka ribica.
Na dvorištu djeca pronalaze mravinjak što nam je bio dodatni poticaj da proširimo njihovu spoznaju o kukcima kroz igru i učenje, istraživanje i brojne druge aktivnosti – enciklopedije,povećala, likovne aktivnosti, razne stolno-manipulativne igre. Potičemo djecu da imenuju kukce, razvijamo empatiju kod djece pazeći na svakog kukca kojeg ugledamo na dvorištu, razgovaramo i o strahovima i zajedno ih pokušavamo prebroditi.
Aktivnosti u kojima djeca imaju priliku samostalnog istraživanja svijeta koji ih okružuje uvijek su djeci najzanimljivije i poticajne pa će se i naš projekt nastaviti.