Travelling around the World

“Welcome to India”

Ovaj projekt traje već drugu godinu u skupini Stars. ima za cilj poticanje komuniciranja na stranom jeziku  i vještinu međukulturnog razumijevanja kao  i poticanje znanstvenih kompetencija kao npr. razumijevanje prirodnog svijeta.
Indija je bila jako zanimljiva djeci zbog svoje raznolike flore i faune, živopisne odjeće i nakita, neobičnih priča te glazbe koja se jako razlikuje od naše.
U sklopu tog projekta, 19.4.2023. nas je posjetio veleposlanik Indije, Njegova ekselencija Raj Kumar Srivastava. Veleposlanik je porazgovarao s djecom ne engleskom jeziku. Neka njegova pitanja su razumijeli dok smo dosta komunikacije morali prevoditi. Djeca su otpjevala dvije najdraže pjesmice, a u znak zahvalnosti su mu poklonili malog kaširanog slona ukrašenog na indijski način. Gost je Starsima poklonio osam zbirki indijskih priča o kojima je i govorio djeci. Veleposlaniku su se svidjeli izloženi radovi na razne indijske teme.
Rad na ovom projektu i dalje traje jer je interes djece još uvijek veliki.