Aktivnosti u Kaktusima

Aktivnosti u „Kaktusima“

U prethodnom tromjesečju, u našoj odgojnoj skupini, između ostalih, provodili smo i aktivnosti povezane sa temom našeg godišnjeg zadatka čiji naziv je bio „Emocije kroz umjetnost“.

Kroz različite društvene, natjecateljske i štafetne igre, djeca su učila nositi se sa emocijama ljutnje, tuge i frustracije kada izgube.
Kroz različite igrokaze i scenske improvizacije  ohrabrivali smo introvertniju djeci da se i ona uključe u iste.
Djeca su izražavala emocije kroz aktivno i pasivno slušanje glazbe slobodnim izražavanjem,  plesom, pokretima, uz instrumente i sl.
U mini projektu „Hotel osjećaja“ , pokušali smo djecu naučiti raspoznavati, imenovati te prihvaćati sve vrste emocija.
Kroz različite likovne aktivnosti, djeca su također imala priliku izraziti svoje osjećaje, često uz poticaj klasične glazbe.

Plesom pisanja nastojali smo djecu „naučiti“ pisati, počevši od njihovih emocija i prirodnih pokreta u njihovom vlastitom ritmu, a stvaranje pokreta iz vlastitih emocija za djecu je od primarne važnosti.