“Tjedan mobilnosti”, “Dani kruha”, “Dan jabuka”

U ovom periodu obilježili smo “Tjedan mobilnosti” istražujući što sve naše tijelo može: može voziti različita vozila ( bicikl,tricikl, role, koturaljke), može trčati, izvoditi zvijezdu, može plesati balet ( uz klasičnu glazbu: "Labuđe jezero", "Trnoružica", "Orašar") te prenosili doživljeno putem pokreta i likovnih aktivnosti. Tim aktivnostima potaknuli smo simboličku igru popravljanja vozila, što ćemo nastaviti poticati u sljedećem periodu obogaćujući centar majstora.
Osim toga, obilježili smo i “Dane kruha” manipulirajući rastresitim materijalima, mijesili smo tijesto, radili kiflice te izvodili eksperiment: "Što je sve potrebno za tijesto". Zaključili smo da se tijesto diže zbog kvasca i topline, jer nam na hladnoći tijesto s kvascem nije uspjelo, niti ono u toplom bez kvasca. Sve je to, također, potaknulo simboličku igru u centru kuhinje, gdje smo tijesto pripremali, "pekli" u pećnici te posluživali u "restoranu".
Također smo obilježili i “Dan jabuka”, upoznajući se sa različitim vrstama jabuka, mirisima, okusima, radeći štrudlu,istražujući što se sve može napraviti od jabuka. Potaknuti pričom "Priča o jabukama" djeca zaključuju da se od jabuka može napraviti rakija, pekmez, kompot te, također, doživljaje prenosimo putem likovne aktivnosti. Bavili smo se i jeseni, njenim bojama, plodovima...djeca koriste prirodnine za izgradnju staništa za životinje.