Stiglo je proljeće!

Dolaskom proljeća i ljepšeg vremena s djecom sve više boravimo vani. Proučavajući floru i faunu oko našeg vrtića, djeca su odlučila sagraditi "hotel za kukce" od materijala koje su našli vani (trava, lišće, grančice...). Kada nas je loše vrijeme spriječilo da vani istražujemo, radili smo vesele proljetne predstave u kojima su glavnu ulogu imali upravo razni cvjetovi.
Trenutačna situacija s pandemijom sve više navodi djecu da se igraju liječnika. Tokom cijele godine ulaze u igru "kao da" je netko bolestan, potrebna mu je liječnička skrb, liječnik. Proučavaju svoje tijelo i njegove dijelove i uspoređuju jedni s drugima te sa raznim rentgenskim snimkama. Razmišljajući i istražujući o velikom broju dijelova našeg tijela ponukani smo istražiti od čega se druge stvari sastoje. Pokrenuti svojim interesom, rastavili su igračku automobil do najsitnijeg dijela, zapisivali koji dio je koji, proučavali kako izgleda i što zapravo znači za automobil.