Kukci

Dolaskom proljeća i priroda se budi. Tijekom boravka na zraku koji se trudimo prakticirati svakodnevno uočavamo različite kukce, pčelice, leptiriće, bubamare, što nas je potaknulo da krenemo u mini projekt „Kukci“. Kroz istraživačke aktivnosti djeca su imala priliku vježbati spretnost te koordinaciju pokreta oko-ruka kapanjem obojene tekućine, također su imali priliku proučavati teksturu i okus meda što im se posebno svidjelo. Razvoj fine motorike prstiju i šake poticali smo kroz aktivnosti prenošenja pom pom kuglica pincetom. Likovno-umjetničkim tehnikama razvijali smo osim fine motorike i kreativno mišljenje. Uz prigodne pjesmice i brojalice oponašali smo kretnje i zujanje pčela te tako razvijali slušnu percepciju i osjećaj za ritam. Igrajući različite ciljano izrađene igre poticali smo razvoj dječje spoznaje (uočavanje boja, oblika, veličina, prostorne odnose, brojeve...). Listajući slikovnice djecu smo poticali na imenovanje, opisivanje viđenog na ilustracijama čime smo doprinosili bogaćenju rječnika...